prevnext
 
 
 
 

Novinky

left right
 • 2013-03-01

  V týchto dňoch sme úspešne uviedli do plnej prevádzky riešenie synchrónne replikovaných diskových úložísk určených pre našich klientov, ktoré sú umiestnené na našich dvoch lokalitách.

  viac>
 • 2013-02-01

  Na opätovné zlepšenie poskytovaných služieb sme navýšili kapacitu liniek do európskych peeringov na 2x10Gbps, pričom linky sú ukončené v uzloch Sitel a SIX pre plnú redundanciu.

  viac>
 • 2012-07-01

  Od dnešného dňa ponúkame našim klientom možnosť umiestniť si svoju technológiu do dvoch geograficky nezávislých datacentier.

  viac>
 • 2012-05-01

  Dnešným dňom Vám ponúkame možnosť riešení virtuálnych serverov postavených na najprepracovanejšej virtualizačnej technológii od spoločnosti VMWare.

  viac>
 • 2012-04-01

  V týchto dňoch sme do našej sieťovej infraštruktúry nasadili zariadenia Cisco Nexus radu 5000 a 2000.

  viac>
 • 2012-02-15

  Dnešným dňom bolo ukončené posilnenie chrbticovej siete spoločnosti LightStorm Communications na okruhu LSC-Sitel-SIX-LSC na 20Gbps.

  viac>
 • 2012-02-01

  Navýšili sme kapacitu liniek smerujúcich do zahraničia na 4x10Gbps ukončených v uzloch Sitel a SIX pre plnú redundanciu zahraničnej konektivity.

  viac>
 • 2011-12-15

  V najnovšej serverovej miestnosti POP3 sme zaviedli systém uzavretých teplých uličiek pre riadenie toku teplého vzduchu.

  viac>
 • 2011-11-25

  Dnes bola v serverovej miestnosti POP3 uvedená do prevádzky nová chladiaca jednotka EMERSON s výkonom 72kW, plynulou reguláciou výkonu a systémom monitoringu studených a teplých uličiek.

  viac>
 • 2011-11-15

  Ponúkame našim klientom možnosť umiestnenia svojich tower serverov do uzamykateľných boxov s autorizáciou bezkontaktnou kartou a KVM over IP. Boxy sú pripravené aj pre najväčšie tower servery s rozmermi VxŠxH - 80x35x90cm.

  viac>
 • 2010-09-01

  Dnešným dňom bola navýšená kapacita linky do slovenského peeringu na 10 Gbps.

  viac>
 • 2010-07-15

  Pre zefektívnenie chladenia klientských zariadení sme vykonali úpravy v miestnosti POP2 a vytvorili sme systém uzavretých studených uličiek.

  viac>
 • 2010-06-10

  Posilnili sme chladenie v serverovej miestnosti POP2 o chladiacu jednotku TOSHIBA s chladiacim výkonom 28kW.

  viac>
 • 2010-02-01

  V serverovej miestnosti POP3 sme zaviedli automatizovaný systém priameho merania spotrebovanej elektrickej energie digitalnymi elektromermi so zberom údajov.

  viac>
 • 2010-02-01

  Dnešným dňom sme uviedli do prevádzky novú serverovú miestnosť POP3. Miestnosť je dimenzovaná na umiestnenie 35 rackov s výškou 48U. Každý rack je možné napájať z dvoch nezávislých vetiev zálohovaných UPS a dieselgenerátorom. Pripojenie do siete internet je možné cez sieťové zariadenie Cisco 6509-VSS 1440 na metalickom, alebo optickom vedení. V prípade záujmu je možné pripojiť klientské zariadenia priamym optickým vláknom do uzlov SIX, alebo SITEL.

  viac>

Prečo LightStorm?

Ponúkame našim klientom služby na profesionálnej úrovni za výborné ceny s použitím špičkového technického vybavenia. Našou filozofiou je dávať klientom úplné a presné informácie o službách a cenách. Preto u nás nenájdete žiadne skryté poplatky, ktoré Vás môžu nemilo prekvapiť a sme Vám k dispozícii 24 hodín denne na riešenie problémov. Neustále sa snažíme zlepšovať naše technické vybavenie, aby sme Vám vedeli ponúknuť tie najlepšie služby.

Portfólio služieb

Portfólio služieb je zamerané na poskytovanie špičkových služieb, určených predovšetkým pre firemnú klientelu s dôrazom kladeným na kvalitu poskytovaných služieb a maximálnu spokojnosť zákazníka. Do nášho portfólia patria tieto služby:

Housingové služby

Hlavným zameraním spoločnosti LightStorm je poskytovanie rackhousingových a serverhousingových služieb, pričom dôraz kladieme na čo najlepší pomer kvality a ceny poskytovaných služieb. Pre klientov sú k dispozícii tri serverové miestnosti: dve určené na umiestňovanie rackov a jedna na umiestňovanie serverov formátu tower. Všetky technologické priestory sú vybavené špičkovou technológiou renomovaných značiek v redundatnom zapojení.

Virtuálne servery

Virtualizácia serverov predstavuje beh viacerých samostatných serverov s vlastným operačným systémom na jednom fyzickom hostiteľskom serveri. Virtualizačný softvér zabezpečuje možnosť flexibilne upravovať pridelené systémové prostriedky, dohľad nad behom servera a umožňuje jeho vzdialenú správu. Naše riešenie pracuje s redundatnými diskovými poliami, ktoré sú denne zálohované, čím je zabezpečená ochrana dát pred prípadnou stratou. Pre klientov je použitie nášho riešenia výhodné z pohľadu zriaďovacích nákladov nakoľko odpadá nutnosť investovať do samostatného servera, prevádzkových nákladov keďže je prevádzka virtuálneho servera výrazne efektívnejšia, ako i z pohľadu logistiky a riešenia prípadných problémov. Klientom ponúkame šesť základných balíčkov preddefinovaných konfigurácií a tiež možnosť vytvoriť si individuálnu zostavu pomocou konfigurátora v sekcii virtuálnych serverov.

Optické trasy

Základnou charakteristikou optických trás je využitie svetla na prenos signálu. Hlavnými výhodami technológie optických vlákien oproti metalickým alebo bezdrôtovým vedeniam sú rádovo vyššia dátová priepustnosť a väčšia prenosová vzdialenosť. Optické spoje sú tiež odolné voči elektromagnetickému rušeniu, čo zaručuje maximálnu spoľahlivosť. Preto spoločnosť LightStorm ponúka pre svojich klientov, ktorí požadujú maximálne spoľahlivé riešnia, možnosť zriadenia komplexných služieb práve s použitím technológie optických vlákien.

Rádiové spoje

Alternatívou pre optické a metalické spoje v oblastiach, kde tieto trasy nie je možné budovať za prijateľných podmienok, je ideálnym riešením použitie rádiových spojov. Spoločnosť LightStorm ponúka riešenia na báze spojov v licencovanom aj voľnom pásme, podľa požiadaviek klientov na výsledné technické riešenie a cenu.

Systémová správa

Pre klientov, ktorí sa chcú venovať hlavnému predmetu svojej podnikateľskej činnosti ponúka spoločnosť LightStorm možnosť správy informačných systémov - či už sa jedná o správu firemnej siete alebo serverov. V rámci týchto služieb sme schopní navrhnúť optimalizáciu systémov, čo v konečnom dôsledku zlepší ich fungovanie a zníži klientom prevádzkové náklady.