prevnext
 
 
 
 

Rackhousing

Najefektívnejšie riešenie pre väčšie projekty s možnosťou zvoliť si prenájom tretiny, polovice, alebo celého racku.

viac>

Serverhousing

Umiestniť server pre startup? Firemný server? Vyberte si jeden z troch základných programov.

viac>

Virtuálne servery

Virtuálny server ponúka vlastnosti fyzického servera s možnosťou flexibilnej HW konfigurácie a bezpečnosti.

viac>


Prečo LightStorm?

Ponúkame našim klientom služby na profesionálnej úrovni za výborné ceny s použitím špičkového technického vybavenia. Našou filozofiou je dávať klientom úplné a presné informácie o službách a cenách. Preto u nás nenájdete žiadne skryté poplatky, ktoré Vás môžu nemilo prekvapiť a sme Vám k dispozícii 24 hodín denne na riešenie problémov. Neustále sa snažíme zlepšovať naše technické vybavenie, aby sme Vám vedeli ponúknuť tie najlepšie služby.

Novinky

left right
 • 01.03.2013

  V týchto dňoch sme úspešne uviedli do plnej prevádzky riešenie synchrónne replikovaných diskových úložísk určených pre našich klientov, ktoré sú umiestnené na našich dvoch lokalitách.

  viac>
 • 01.02.2013

  Na opätovné zlepšenie poskytovaných služieb sme navýšili kapacitu liniek do európskych peeringov na 2x10Gbps, pričom linky sú ukončené v uzloch Sitel a SIX pre plnú redundanciu.

  viac>
 • 01.07.2012

  Od dnešného dňa ponúkame našim klientom možnosť umiestniť si svoju technológiu do dvoch geograficky nezávislých datacentier.

  viac>
 • 01.05.2012

  Dnešným dňom Vám ponúkame možnosť riešení virtuálnych serverov postavených na najprepracovanejšej virtualizačnej technológii od spoločnosti VMWare.

  viac>
 • 01.04.2012

  V týchto dňoch sme do našej sieťovej infraštruktúry nasadili zariadenia Cisco Nexus radu 5000 a 2000.

  viac>
 • 15.02.2012

  Dnešným dňom bolo ukončené posilnenie chrbticovej siete spoločnosti LightStorm Communications na okruhu LSC-Sitel-SIX-LSC na 20Gbps.

  viac>
 • 01.02.2012

  Navýšili sme kapacitu liniek smerujúcich do zahraničia na 4x10Gbps ukončených v uzloch Sitel a SIX pre plnú redundanciu zahraničnej konektivity.

  viac>
 • 15.12.2011

  V najnovšej serverovej miestnosti POP3 sme zaviedli systém uzavretých teplých uličiek pre riadenie toku teplého vzduchu.

  viac>
 • 25.11.2011

  Dnes bola v serverovej miestnosti POP3 uvedená do prevádzky nová chladiaca jednotka EMERSON s výkonom 72kW, plynulou reguláciou výkonu a systémom monitoringu studených a teplých uličiek.

  viac>
 • 15.11.2011

  Ponúkame našim klientom možnosť umiestnenia svojich tower serverov do uzamykateľných boxov s autorizáciou bezkontaktnou kartou a KVM over IP. Boxy sú pripravené aj pre najväčšie tower servery s rozmermi VxŠxH - 80x35x90cm.

  viac>
 • 01.09.2010

  Dnešným dňom bola navýšená kapacita linky do slovenského peeringu na 10 Gbps.

  viac>
 • 15.07.2010

  Pre zefektívnenie chladenia klientských zariadení sme vykonali úpravy v miestnosti POP2 a vytvorili sme systém uzavretých studených uličiek.

  viac>
 • 10.06.2010

  Posilnili sme chladenie v serverovej miestnosti POP2 o chladiacu jednotku TOSHIBA s chladiacim výkonom 28kW.

  viac>
 • 01.02.2010

  V serverovej miestnosti POP3 sme zaviedli automatizovaný systém priameho merania spotrebovanej elektrickej energie digitalnymi elektromermi so zberom údajov.

  viac>
 • 01.02.2010

  Dnešným dňom sme uviedli do prevádzky novú serverovú miestnosť POP3. Miestnosť je dimenzovaná na umiestnenie 35 rackov s výškou 48U. Každý rack je možné napájať z dvoch nezávislých vetiev zálohovaných UPS a dieselgenerátorom. Pripojenie do siete internet je možné cez sieťové zariadenie Cisco 6509-VSS 1440 na metalickom, alebo optickom vedení. V prípade záujmu je možné pripojiť klientské zariadenia priamym optickým vláknom do uzlov SIX, alebo SITEL.

  viac>

O firme

Spoločnosť LightStorm Communications pôsobí na trhu od roku 2005 ako komplexný poskytovateľ datacentrových a telekomunikačných služieb. Medzi poskytované služby patrí prenájom vlastného hardvéru, rackov, virtuálnych serverov, poskytovanie privátneho a verejného cloudu. Klienti datacentra majú možnosť prenajímať si aj plochu so sieťovou infraštruktúrou a využívať pritom vlastný hardvér. Od roku 2013 sme súčasťou skupiny Danubiatel, ktorá združuje spoločnosti a značky ako SWAN, 4ka alebo CNC. S poslednou menovanou spoločnosťou spoločne poskytujeme datacentrové služby v dvoch dátových centrách na Páričkovej ulici v Bratislave a v Devínskej Novej Vsi. Spoločne zdieľame priestory, pričom každá spoločnosť buduje vlastné IT technológie a infraštruktúru.